Во 15 часот и 55 минути во полицијата во Куманово, од Итната медицинска помош било пријавено дека на улицата „Егејска Македонија“ дошло до несреќен случај во кој 13-месечно бебе паднало од балкон.

Детето било пренесено во Јавната здравствена Куманово и по укажаната помош било пренесено во Детска клиника при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.