Бенитез блиску до договор со Евертон

5

Шпанскиот тренер Рафа Бенитез е близу до преземање на позицијата менаџер на Евертон по позитивните разговори со управата на клубот.

Бенитез е без работа од јануари годинава кога го напушти кинескиот Далиан Јифанг, а доколку потпише договор, Евертон ќе биде неговиот трет клуб во Англија.

 

Прочитајте повеќе на Спортска мрежа.