Премиерот Зоран Заев и еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, одржуваат заедничка прес-конференција во Клубот на пратениците во Скопје.

Еврокомесарот Хан е во дводневна посета на Скопје. Тој и премиерот Заев вчера учествуваат на конференцијата за слобода на медиумите од Западен Балкан, финансирана од ЕК.