Вооружена престрелка во Бутел има и жртви

181

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство.

Се работи за место кое се наоѓа веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици веќе се на терен.

„Во 22 часот добивме пријава за слушнати истрели во Чаир. На терен се екипи“, изјавија од МВР за Револуционер.

Неофицијално мета на нападот бил извесен Камбер И.Три возила на брзата помош беа на местото на престрелката

Дел од медиумите јавуват дека две лица биле убиени и едно лице било повредено.