Денес на својот Инстаграм профил познатиот стендап комичар Марјан Ѓеорѓиевски објави ново видео од серијалот кој го најави во текот на вчерашниот ден, поради последните случувања од македонското секојдневие.

Видеото може да го погледнете на профилот на Ѓеорѓиевски или со клик на следниот ЛИНК.