“Ти и јас” – нов сингл на музичката група “Тајфата”

267

Музичката група “Тајфата” вчера на својот Јутуб канал ја промовира својата нова песна Ти и јас.

Музиката е на Владимир Борески кој е вокал и клавијатури во групата, текстот е на младата Сара Сурлаџиоска која ја се појавува и како вокал, а аранжманот е на гитаристот Рубин Димкоски, Владимир Богески.

Нотите на хармоника ги отсвири Александар Тренчовски, а Живко Чиртоски е задолжен за кларинетот.

Придружни вокали: Викторија Стојческа и Маја Црвенкоска.

Фан Студио Зоран Пилоски е “виновен” за одличниот спот, а за шминката се погрижи Студио Палада.

Во продолжение слушнете ја Ти и ја:

Slatki zboroj mi kazuvas

So pogled ti me zalazuvas

Na grev me naveduvas

Koga te gledam gubam jas zdiv

Na ova pole si nezapurliv

Kazi mi lagi ne si ti kriv

Dojdi ajde dojdi sega ti

opien vo mojte grevovi

Dojdi ajde dojdi jas i ti

Ke odime do krajnosti

Dojdi ajde dojdi sega ti

opien vo mojte grevovi

Dojdi ajde dojdi jas i ti

Ke odime do krajnosti

Ref: Ti i jas

ti i jas ooooo

Koga te gledam gubam jas zdiv

Na ova pole sum nezapirliv

Kazuvam lagi ne sum jas kriv

Dojdi ajde dojdi sega ti

opiena vo mojte grevovi

Dojdi ajde dojdi jas i ti

Ke odime do krajnosti