На 22.03.2023 во 18.20 часот во Прилеп од страна на полициски службеници од СВР Битола ,надворешна канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп при преглед кај В. А.(54)од Прилеп била пронајдена бела грутчеста материја.Лицето е лишено од слобода и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава

Според неофицијални информации станува збор за наставник по физичко кој дополнително држи и школа за гимнастика.