На социјалните мрежи се појави слика од пратеникот Самка Ибраимовски, кој додека трае седницата за интерпелација, тој во живо на лап топ го следи реванш натпреварот од Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус.

Останува нејасно дали Самка навива за Реал Мадрид, Јувентус или Зоран Заев ?