Еднаш борец, секогаш борец. Вака вицепремиерот и сопартиец Бујар Османи ја опиша фотографијата која доцна синоќа ја објави на Фејсбук, по посетата на претседателот на Собранието Талат Џафери кој од неодамна е хоситализиран на Инфективната клиника заради пневмонија.

Во посета на Џафери освен Османи е и директорот на Торакална, Неџати Јакупи, исто сопартиец на Османи и Џафери. Јакупи претходно беше пратеник и министер за животна средина.

Од кабинетот на Џафери вчера информираа дека неговата здравствена состојба е стабилна и дека му треба одмор.

loading...