Апсење на велешка патарина: Разбиена дилерска мрежа на хероин од Прилеп (ВИДЕО)

Предмалку од читател добивме видео кое што е снимено на велешката патарина на кое се гледа апсење. Според информациите до кои успеавме да дојдеме уапсени...

Директорот на БЈБ, Тасевски му стави “лисици” на криминалот во земјата

Според годишниот извештај од Одделот за криминалистичко разузнавачка анализа во МВР,  минатата година има најмала стапка на криминалитет во последните 10 години. Во 2019 година...

Социјален работник во ЦСР Струмица бара секс за завршена работа?

На твитер се појави фб комуникација на Томчо Ѓорѓиев од Струмица, социјален работник во центарот за социјални грижи, во моментов во дневниот центар за...

Трајковски за тепачката во Струмица: Одговорно тврдам дека не сум бил дел од случувањата

По денешните објави во одредени портали, Александар Трајковски, кој беше споменат како еден од учесниците во масовна тепачка во Струмица преку својот ФБ профил...

И “Крушево експорт” со кривична пријава против прилепскиот инвеститор Илија “Дино 99”

По објавата за "измамениот" инвеститор од Прилеп кој наводно дал веспа, а не добил услуги, покрај демантот на пријавениот до нашата редакција пристигна фотографија...

Твит на денот: Дедо му на Илија Димовски е ѕверот што ја носел исечената...

На профилот на твитер акаунтот на Zarkoff, денес најактуелен е твитот за дедото на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски кој што ја...

Безбедносни структури на ВМРО-ДПМНЕ во обид да дискредитираат сведок на ОЈО

До редакцијата на revolucioner.press пристигна мејл, по однос на снимките кои беа објавени изминатите денови. Писмото го пренесуваме интегрално: "Две години во иста келија во штипскиот...

(Аудио) „Заев ќе биде изрешетан ко куче, ќе лежам доживотно, разговор помеѓу Јане Ченто...

Шестминутна снимка од разговор прикачена на мрежата „Јутуб" со најава за ликвидација на премиерот Зоран Заев и неговата фамилија е испратена до медиумите. Според...

Прилепски инвеститор – општа опасност во сообраќајот !

Извесен Илија Спиркоски викан Каначето или попознат како Дордупот меѓу прилепчани е општа опасност по патниот сообраќај. Според неофицијани информации гореспоменатиот има забрана за управување...

Се перат ли КОКАИНСКИ ПАРИ во фирмите кои гравитираат околу потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ,...

Ви презентираме шокантни сознанија и нова октоподна мрежа со индиции за можен финансиски криминал, перење на пари, измами и ставање во заблуда на доверител. Се...

Актуелно