Што направи Златко Марин на тема инфраструктура во општина Аеродром

Општина Аеродром е формирана со одделување од Општина Кисела Вода, според новата територијална организација предвидена со законот од 2004 година на 12 април 2005...

Средба Сугарески-Краних

Денес остварив средба со г. Мартин Краних, царински офицер за врски на Федеративна Република Германија кој е задолжен за Северна Македонија, Бугарија и Романија,...

319 санкционирани возачи во Скопје, 44 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

Пронајдена дрога, приведени три лица од Скопје

На 15.06.2021 во 19.45 часот на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода З.Д.(33), С.Н.(29) и И.Н.(26), сите...

Средба Османи-Логар на „ГЛОБСЕК 2021“ во Братислава

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, на маргините на Глобалниот безбедносен форум „ГЛОБСЕК 2021“ во Братислава имаше средба со министерот за надворешни работи на...

Вработените на МВР денеска ја добиваат бонус платата за над 150 часови прекувремена работа...

Денеска на 4.471 вработени во Министерството за внатрешни работи, кои оствариле над 150 часови прекувремена работа во текот на 2020 година, ќе им биде...

Марин: Заедно со градоначалникот Шилегов го пуштивме во употреба новото одбојкарско игралиште на песок...

Игралиштето е со должина од 25 метри и широчина од 16 метри и ги исполнува сите стандарди за одигрување домашни и меѓународни натпревари. Игралиштето,...

ДОМ: Зелената партија ДОМ и се придружува на граѓанската иницијатива во Кочани за распишување...

Зелената партија ДОМ и се придружува на граѓанската иницијатива во Кочани за распишување на референдум за изјаснување на граѓаните на Кочани за изградба на...

Премиерот Заев се сретна со Џозеф Бајден денес на самитот на НАТО

Премиерот Зоран Заев за МИА откри дека попладнево на маргините на самитот на HATO се сретна со американскиот претседател, Џозеф Бајден, за кого ова...

Пристигна нова пратка од 12.870 вакцини на „Фајзер“, потврди Министерството за здравство

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини на „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка која...

Актуелно