Рускоска отвори случај „Пајажина“ за Александар Николовски !? !?

Основното јавно Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Скопје, по допрен глас, отворило предмет во рамките на кој се споменува името на поранешниот...

Латас кон припадници на сообраќајна полиција: Кога ќе се вратиме ќе ве нема !

Синоќа на влезот на Скопје поранешната прва перјаница на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Павловиќ Латас бил стопиран од сообраќајна полиција поради преголема брзина, при што му...

Советник на политичка партија од Кочани дели пари на роми

Советникот од една политичка партија Кире Георгиев, а воедно и  секретар на општински комитет од Кочани, е фотографиран како дели пари на ромското на...

Зошто таткто на Мицкоски не е во самоизоалција после објавата дека мајка му е...

Зошто таткто на Мицкоски не е во самоизоалција после објавата дека мајка му е позитивна на коронавирус? Или и тој не живее со неа...

Миокардитисот како причина за смрт кај млади заболени од коронавирус

Деновиве, следејки ги најактуелните настани во врска со коронавирусот, прес конференциите на Министерот за здравство и прашањата на новинарите коишто притоа се поставуваат, се...

На твитер се објавуваат првите изборни резултати, погледнете

На твитер профилот на рецепционерот Таљат се објавени првите резултати од гласањето на болни од корона и болни и изнемоштени. На следниот ЛИНК можете да...

(Видео) Мирна ноќ за полицискиот час во Прилеп

Екипа на revolucioner.press излезе на терен во обиколка на полициските пунктови во Прилеп. Пунктови се поставени на сите влезови на градот и на одредени точки...

Со фалсификат лиценци откупувале тутун и сееле страв врз тутунарите

До ЈО во Велес е поднесена пријава против две лица кои што изминатата година вршеле откуп на тутун во Радовиш. Имено извесни Осман Вејселов и...

(Фото) Што прават Орце Камчев и Наташа Савова ?

На твитер се појавија фотографии од Орце Камчев и Наташа Савова, во скопски познат клуб. Еве што напиша рецепционерот Таљат на Твитер: "Колку сакам љубовни приказни...

Во Охрид уапсен член на обезбедувањето на Мицковски, кум на Нинџа

Денес во Охрид при обид да спречи рушење на дивоградба "Немо" Васко Марковски-Гуја, венчан кум на Александар Василевски-Нинџа и повремен член на обезбедувањето на...

Актуелно