Русиja го одобри производството на вакцината „Спутник В“ во Србија

Рускиот национален институт за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“ го потврди квалитетот на вакцината произведена во српскиот институт „Торлак“. Институтот го одобри производството на вакцината...

Полицијата во Драч запленила 124.000, а не милион фунти, како што јавија медиумите

  По пребројувањето на вчера запленетото количество пари во пристаништето Драч, полицијата соопшти дека станува збор за 124 илјади фунти. Медумите претходно објавија дека полицијата запленила...

Брнабиќ: Србија и Грција ќе потпишат договор за укинување на роамингот

Премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ, денеска во Атина, во пресрет на Економскиот форум Делфи, се состана со премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис и...

(ВИДЕО) Заев на Форумот Делфи во Атина: Потребен ни е економски просперитетен Балкан на...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев на Економскиот Форум Делфи кој се одржува во Атина дискутираше за придобивките од Договорот од...

Актуелно