Македонија има светски шампион во кик бокс, Илиоски освои злато на СП во Португалија

Македонскиот кик боксер Бобан Илиоски ја освои титулата на Светското првенство кое се одржува во португалскиот град Албуфеира, откако во денешното финале го совлада...

Бразилскиот ас Алвеш се соочува со тешка затворска казна

Бразилскиот фудбалер Дани Алвеш е обвинет за силување на девојка и се соочува со долга затворска казна. Имено, шпанското обвинителство бара од судот да му...

Креспо е новиот тренер на Ал Аин

Аргентинецот Ернан Креспо е нов тренер на фудбалскиот клуб Ал Аин од Обединетите Арапски Емирати. Ал Аин на социјалните мрежи објави дека поранешниот аргентински репрезентативец...

Бруно Фернандеш заминува од Јунајтед?

Бруно Фернандеш, играчот за врска на Манчестер јунајтед е мета на клубови од Саудиска Арабија. Португалецот во последните сезони е еден од клучните играчи на...

Албански мафијаши не го ограбиле Меси порано од преголема почит!

Лидер на албанската мафија, познат по името Алберто, кажа дека многу фудбалери биле нивни жртви на грабеж, но не и Лионел Меси затоа што...

Столе Димитиревски прогласен за најдобар играч

Столе Димитиревски и Рајо Ваљекано го сопреа Реал на „Сантијаго Бернабеу“. Во претпоследниот натпревар од 11.коло во Примера, Реал и Рајо Ваљекано одиграа 0:0....

Ѓоковиќ го освои 40-тиот мастерс трофеј во Париз

Првиот тенисер во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ по седми пат ја освои титулата победник на АТП турнирот од серијата „Мастерс 1000“ што се игра...

Нејмар ќе “одмара” најмалку 10 месеци

Нејмар во четврток ќе биде опериран во Бело Хоризонте, Бразил, две недели по тешката повреда на коленото, објави во средата Бразилската фудбалска федерација (ЦБФ). „Тимот...

КМФ ПОБЕДА ПРИЛЕП ја совлада екипата на КМФ БАЛКАН 2017

Новоформираниот клуб во футсал, Победа, вечерва, во спортската сала на ООУ “Добре Јованоски”, го игра третиот натпревар од Втората лига. Екипата на КМФ ПОБЕДА ПРИЛЕП...

Горан Самарџиев е нов тренер на Работнички

Еден од најтрофејните македонски кошаркари, Горан Самарџиев ќе седне на „жешкото столче“ на клупата на Работнички каде воедно ќе наследи уште една легенда на...

Препорачано

Актуелно