Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (23.03.2023) во населба Гази Баба, Скопје, полициски службеници од Сектор за меѓународна полициска соработка – Сектор за потраги го...
ПРОЧИТАЈ >>>
Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ не поддржа ниту една одлука за членство во ЕУ, ниту договорот со Фронтекс

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ не поддржа ниту една одлука за членство во ЕУ, ниту договорот со Фронтекс

Во однос на уставните измени јас ќе го повторам она што сум го кажал досега, тие се обврска на секоја...
ПРОЧИТАЈ >>>
Курти: Договорот не е најдобар за Косово, но е можност да се оди напред

Курти: Договорот не е најдобар за Косово, но е можност да се оди напред

Косовскиот премиер Албин Курти вели дека договорот постигнат во Охрид меѓу Косово и Србија вклучува формирање на заедница на општини...
ПРОЧИТАЈ >>>
Денес Париз ќе биде центар на странската македонистика во светот, по повод 50 години Лекторат по македонски јазик на престижниот ИНАЛКО

Денес Париз ќе биде центар на странската македонистика во светот, по повод 50 години Лекторат по македонски јазик на престижниот ИНАЛКО

Денес Париз ќе биде центар на странската македонистика во светот, по повод 50 години Лекторат по македонски јазик на престижниот...
ПРОЧИТАЈ >>>
ДС: СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ АЛАРМИРА ЗА КОРУПЦИЈАТА НА ВЛАДАТА, А СДСМ ГО САБОТИРА ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ ЗА БОРБА ПРОТИВ ВИСОКАТА КОРУПЦИЈА

ДС: СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ АЛАРМИРА ЗА КОРУПЦИЈАТА НА ВЛАДАТА, А СДСМ ГО САБОТИРА ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ ЗА БОРБА ПРОТИВ ВИСОКАТА КОРУПЦИЈА

Стејт Департментот на САД во својот најнов извештај за човековите права во Македонија меѓу другото предупредува на корупцијата во која...
ПРОЧИТАЈ >>>
Ковачевски ќе бара одговор зошто нашата национална телевизија не се емитува во Бугарија

Ковачевски ќе бара одговор зошто нашата национална телевизија не се емитува во Бугарија

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека ќе побара информација од Министерството за надворешни работи зошто програмата на македонската национална телевизија...
ПРОЧИТАЈ >>>
Димитриевски: На сите граѓани од исламска вероисповед им посакувам лесни рамазански пости, добро здравје, мир и благосостојба

Димитриевски: На сите граѓани од исламска вероисповед им посакувам лесни рамазански пости, добро здравје, мир и благосостојба

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски од негово лично име и од име на општината на сите граѓани од исламска...
ПРОЧИТАЈ >>>
Герасимовски: ТД „Енергија Центар“ од вчера регистрирано во Централниот регистар

Герасимовски: ТД „Енергија Центар“ од вчера регистрирано во Централниот регистар

Општина Центар вчера во Централниот регистар го регистрираше трговското друштво за производство и продажба на електрична енергија од обновливи извори...
ПРОЧИТАЈ >>>
Уапсен наставник од Прилеп кај кого е пронајдена бела грутчеста материја

Уапсен наставник од Прилеп кај кого е пронајдена бела грутчеста материја

На 22.03.2023 во 18.20 часот во Прилеп од страна на полициски службеници од СВР Битола ,надворешна канцеларија за криминалистички работи...
ПРОЧИТАЈ >>>
Тренчевска: Заедно институциите, граѓанскиот и меѓународниот сектор можеме да направиме многу повеќе во борбата против насилството

Тренчевска: Заедно институциите, граѓанскиот и меѓународниот сектор можеме да направиме многу повеќе во борбата против насилството

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска заедно со амбасадорот на Британија во Република Северна Македонија, Метју Лосон,  градоначалникот на...
ПРОЧИТАЈ >>>

Македонија

Популарно

Препорачано

Актуелно

Колумни

Свет

Интересно

Интервју

Економија

Култура

Спорт