СДСМ: Состојбата во Неготино со пожарите е алармантна, итно прогласување на вонредна состојба

СДСМ: Состојбата во Неготино со пожарите е алармантна, итно прогласување на вонредна состојба

Според информациите од граѓаните во Неготино и околината, ситуацијата во неготинско со пожарите е алармантна. Во моментов беснее пожар кој...
ПРОЧИТАЈ >>>
Петровска: Прво владино патување, прв скандал! Асистенотот на татко му а сега премиер си го земал син му во делегација во САД!

Петровска: Прво владино патување, прв скандал! Асистенотот на татко му а сега премиер си го земал син му во делегација во САД!

"Прво владино патување, прв скандал! Асистенотот на татко му а сега премиер си го земал син му во делегација во...
ПРОЧИТАЈ >>>
Пандов незаконски назначен за директор на Управата за извршување на санкции!

Пандов незаконски назначен за директор на Управата за извршување на санкции!

Владата на Република Македонија неодамна го назначи Александар Пандов за в.д директор на Управата за извршување на санкции, но дали...
ПРОЧИТАЈ >>>
Утрово пожарот на Огражден го гаснат полицискиот и армискиот хеликоптер

Утрово пожарот на Огражден го гаснат полицискиот и армискиот хеликоптер

Утрово започнува гаснењето на планинскиот пожар на Огражден, на територијата на Општина Ново Село, во близина на бугарската граница, најави...
ПРОЧИТАЈ >>>
Бајден: Го победив Трамп еднаш и повторно ќе го направам тоа zvbm

Бајден: Го победив Трамп еднаш и повторно ќе го направам тоа zvbm

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека е најквалификуван за претседател, дека еднаш го победил републиканскиот кандидат Доналд Трамп и дека...
ПРОЧИТАЈ >>>
Сончево и многу топло со температури до 42 степени

Сончево и многу топло со температури до 42 степени

Денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер...
ПРОЧИТАЈ >>>
Зошто Мицкоски ја крие средбата со бугарскиот премиер Главчев?

Зошто Мицкоски ја крие средбата со бугарскиот премиер Главчев?

Поминаа 14 часа откако бугарскиот премиер Главчев на долго и на широко раскажа за средбата со Христијан Мицкоски пред медиумите,...
ПРОЧИТАЈ >>>
Приведен крадец од Гостивар, расчистени три кражби

Приведен крадец од Гостивар, расчистени три кражби

На 10.07.2024 во 12.30 часот полициски службеници од ОВР Гостивар на улица „Панче Попоски“ во Гостивар го лишиле од слобода...
ПРОЧИТАЈ >>>
Лукаревска: Договорот со Бехтел и Енка беше исторски криминал за ВМРО-ДПМНЕ, а сега истиот ќе го реализираат

Лукаревска: Договорот со Бехтел и Енка беше исторски криминал за ВМРО-ДПМНЕ, а сега истиот ќе го реализираат

Додека ВМРО-ДПМНЕ беа во опозиција, за договорот со Бехтел и Енка, на големо кажуваа дека е историски криминал и дека...
ПРОЧИТАЈ >>>
Катица Јанева не смее повеќе да работи надвор од затворот „Идризово“, при контрола по дојава, не била најдена на работното место

Катица Јанева не смее повеќе да работи надвор од затворот „Идризово“, при контрола по дојава, не била најдена на работното место

Поранешната шефица на специјалното јавно обвинителство (СЈО), Катица Јанева, го загубила правото да работи надвор од затворот „Идризово“. Постапувајќи по...
ПРОЧИТАЈ >>>

Македонија

Популарно

Спорт

Препорачано

Актуелно

Колумни

Свет

Интересно

Интервју

Економија

Култура