asd
Изгоре цел планина, а Мицкоски промовира проекти од времето на СДСМ

Изгоре цел планина, а Мицкоски промовира проекти од времето на СДСМ

Крајно неодговорна и бесчуствителна е денешната изјава на Мицкоски кој вели дека за ден-два ќе се ставеле пожарите под контрола....
ПРОЧИТАЈ >>>
ФБИ: Напаѓачот на Трамп дејствувал сам, користел полуавтоматска пушка купена од неговиот татко

ФБИ: Напаѓачот на Трамп дејствувал сам, користел полуавтоматска пушка купена од неговиот татко

Напаѓачот кој пукаше во поранешниот американски претседател и кандидат на Републиканската партија на претстојните претседателски избори во САД Доналд Трамп...
ПРОЧИТАЈ >>>

ЦУК: Активни се девет пожари, во изминатото деноноќие имаше 26 пожари на отворено

Центарот за управување со кризи (ЦУК) соопшти дека во последното деноноќие имало 26 пожари на отворено, како и дека 9...
ПРОЧИТАЈ >>>
СДСМ: Мицкоски ја лаже јавноста, зошто не ги објави приватните сметки за патувањето на синот

СДСМ: Мицкоски ја лаже јавноста, зошто не ги објави приватните сметки за патувањето на синот

„Мицкоски веќе два дена се крие и не одговара на прашањата на граѓаните и јавноста во однос на патувањето на...
ПРОЧИТАЈ >>>
Трамп: Еден потег ми го спаси животот

Трамп: Еден потег ми го спаси животот

Поранешниот американски претседател и актуелен републикански кандидат за американски претседател Доналд Трамп го даде првото интервју по обидот за атентат...
ПРОЧИТАЈ >>>
Сончево и многу топло, температурите до 43 степени

Сончево и многу топло, температурите до 43 степени

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер...
ПРОЧИТАЈ >>>
СДСМ: Состојбата во Неготино со пожарите е алармантна, итно прогласување на вонредна состојба

СДСМ: Состојбата во Неготино со пожарите е алармантна, итно прогласување на вонредна состојба

Според информациите од граѓаните во Неготино и околината, ситуацијата во неготинско со пожарите е алармантна. Во моментов беснее пожар кој...
ПРОЧИТАЈ >>>
Петровска: Прво владино патување, прв скандал! Асистенотот на татко му а сега премиер си го земал син му во делегација во САД!

Петровска: Прво владино патување, прв скандал! Асистенотот на татко му а сега премиер си го земал син му во делегација во САД!

"Прво владино патување, прв скандал! Асистенотот на татко му а сега премиер си го земал син му во делегација во...
ПРОЧИТАЈ >>>
Пандов незаконски назначен за директор на Управата за извршување на санкции!

Пандов незаконски назначен за директор на Управата за извршување на санкции!

Владата на Република Македонија неодамна го назначи Александар Пандов за в.д директор на Управата за извршување на санкции, но дали...
ПРОЧИТАЈ >>>
Утрово пожарот на Огражден го гаснат полицискиот и армискиот хеликоптер

Утрово пожарот на Огражден го гаснат полицискиот и армискиот хеликоптер

Утрово започнува гаснењето на планинскиот пожар на Огражден, на територијата на Општина Ново Село, во близина на бугарската граница, најави...
ПРОЧИТАЈ >>>

Македонија

Популарно

Спорт

Препорачано

Актуелно

Колумни

Свет

Интересно

Интервју

Економија

Култура