Тијана Дапчевиќ: „Една година пред да го запознам Милан, гатачка ми кажа дека ќе...

Пејачка, водителка, актерка… за која професија и да се фати на Тијана Дапчевиќ се и оди од рака, талентот во нејзините гени е неспорен...

Манекенката Билјана Јаневска по втор пат ќе ја претставува Северна Македонија за избор на...

Манекенката Билјана Јаневска по втор пат ќе ја претставува земјава на светски избор за мис туризам. По првиот виртуелен избор во Малезија, оваа година...

Како алкохолот влијае врз ковид-вакцината и телото?

Нема докази дека по вакцинацијата против коронавирус, алкохолот влијае на ефикасноста на вакцината. Ова е ставот на британската Агенција за регулирање лекови, којашто реагираше...

Ни доаѓа младата месечина: Oвие три знаци ги очекува пари и нова љубов

Младaта месечина се очекува на 11 мај во вредниот и амбициозен знак Бик. Оваа енергија нас не поттикнува да се насочиме на нашите цели...

Зошто се јавува болка во раката после вакцинација

Болката во раката е типична нуспојава по вакцина против Ковид-19 и може да има чудни и збунувачки форми. Додека некои луѓе чувствуваат само болка, други...

Polo GTI доаѓа во јуни – VW ги објави првите фотки

Денес Volkswagen ги објави првите фотографии од новото Polo GTI потврдувајќи дека неговата светска премиера ќе се одржи кон крајот на јуни. За новото Polo...

Ги научивте ли лекциите од минатото? Се повторува историјата од 2010 година, а оваа...

Јупитер – планетата на среќата и изобилството, на 13 мај ќе влезе во знакот на Рибите по 11 години. Последен пат кога оваа планета беше...

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Минатата недела НАСА спроведе симулација на удар од астероид на Земјата, а резултатите не се баш охрабрувачки, пренесе Business Insider. Се покажа дека научниците...

Сите што ќе се вакцинираат до 31 мај ќе добијат 25 евра од државата,...

Сите граѓани кои веќе се вакцинирале против ковид-19 или ќе примат барем една доза до 31 мај ќе добијат од државата дополнителни 3.000 динари...

Како АОЛ и Јаху паднаа толку ниско?

5 милијарди долари главно не е сума која важи за некое дно, но во пресметките на корпоративна Америка Веризон ги продаде двете компании за...

Актуелно