Екипата на Гостивар во денешното гостување кај Тиквеш прокоцка нова победа.

На крајот гостите и домаќинот поделија по еден бод, во натпревар со големи

На социјалните мрежи се споделува фотографија на која градоначалничкот на Кавадарци, Митко Јанчев покажува среден прст.

Во политичката кариера на Јанчев ова е втора најсподелувана фотографија, по таа на која Јанчев е фотографиран на слот апарат во казино.