Лидерот на партијата Беса, Билал Касами, кој е дел од коалицијата на опозициските партии на Албанците, „Вреди“, вчера во гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 рече дека повеќе е можно уставните измени да се случат доколку ВМРО-ДПМНЕ е дел од власта отколку да е надвор од владиниот состав.

Касами додаде дека услов за „Вреди“ да биде дел од Владата се уставните измени.