Павел Глоба, познатиот руски и советски астролог, предвиде дека во февруари трите знаци на Зодијакот ќе постигнат вртоглав успех. Да видиме кој ќе биде миленикот на ѕвездите во неделите што следат.

Глоба тврди дека следниот месец Раковите, Рибите и Близнаците ќе уживаат повеќе од било кој друг.

Рак

Раковите ќе имаат најмногу среќа на полето на кариерата во февруари. Работите ќе земат нагорна патека, претпоставените ќе ги забележат вашите достигнувања и може да дојде голема промоција. Исто така, очекувајте паричен поттик или покачување.

Ве очекуваат многу добри настани на личен план, пред се поврзани со можноста да поправите некои стари грешки и да започнете одново. Она што може да ја засени месечината пред вас се честите конфликти – ѕвездите ви порачуваат да бидете потолерантни.

Риби

Ве очекува луда среќа кога се во прашање финансиите. Парите буквално ќе продолжат да ви се слеваат во џеб во текот на февруари, но внимавајте – не ги трошете залудно!

Ѕвездите ви кажуваат дека непромисленото трошење пари може да ги „заплаши“ финансиските текови. Бидете паметни и поволниот финансиски период ќе трае уште подолго! Исто така, во февруари ве очекуваат интересни познанства, а можно е нова личност целосно да ви го промени животот.

Близнаци

Меркур во февруари ќе им помогне на Близнаците во создавањето нови врски, воспоставувањето деловни контакти. Планетата не само што ќе ја зголеми потребата на Близнаците за комуникација, туку и ќе им обезбеди на овие луѓе нови можности за учење.

Меркур значително ќе им ја зајакне меморијата, ќе им помогне да стекнат нови искуства на патувањето и едноставно ќе ги развесели. Во финансиската сфера на животот претставниците на овој знак ги чека среќа во втората половина на месецот.