На 26.01.2024 во 08.05 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Лазар Личеновски“ патничко моторно возило „голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(58) од Скопје, удрило во велосипед управуван од С.Р.(77) од Скопје.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Р., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје“, велат од МВР.