На 22.12.2023 во 07.45 часот во Скопје, на подрачјето на Ѓорче Петров, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода М.З.(27) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.