При преглед на 20-годишен скопјанец полицијата пронашла гасен пиштол, една рамка со пет куршуми и чанта со 21 куршум, информираат од МВР.

Настанот се случил вчера за време на забраната за движење на улицата „Никола Карев“.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.