Синиша А, или популарниот профил на твитер ДЕМИР/@Trollowsky, родум од с.Тажево, е малиот режисер за кого вечерва ќе ви откриеме ФРАПАНТНИ информации.

Во 2007/08, лицето СИНИША е БРУТАЛНО избркан од МВР и разрешен од позицијата Командант на АЛФА при СВР Скопје. До тогашната УБК и БЈБ стигнуваат оперативни податоци, документирани и потврдени, а со кои се ДОКАЖАЛО директна поврзаност на Синиша со криминални и албански структури во Скопје, преку кои се вршело РЕКЕТ, продажба на ДРОГА, НАСИЛСТВА, ТОРТУРИ врз сопственици на локали и недолжни граѓани. За да се стави крај на злоупотребата на единицата АЛФИ од страна на СИНИША, разрешен е и избркан од истата.

Малиот мешетар и малициозен психопат, со амбиција да стане РАЗУЗНАВАЧ, ги користи личните релации со Маја Иванова, сопруга на Ѓорге Иванов, која пак му ја исполнува желбата на СИНИША и така нашата жална Македонија си доби од ЏАНДАРЧЕ-РЕКЕТАРЧЕ, барем за момент разузнавач. Но, прашањето на кое ние имаме одговор е, како ја злоупотребуваше разузнавачката мисија ?!

1. Прво, од позиција разузнавач, дечкото од село Тажево си запозна ШВАЛЕРКА, која од медиумски работник си ја вработи во Агенција за Разузнавање. ШВАЛЕРКАТА Ивана Т. и денеска си мешетари во разузнавачки кругови, влезена во филмот на малициозното џандарче. Дури и заедно си живеат, додека неговата сопруга трпи ТОРТУРА од психопатот СИНИША, за која е спремна и јавно да посведочи, наскоро !

2. Постојат информации дека се стеснува кругот околу СИНИША, во наводен трет предмет за 27 април, околу непосредниот нарачател, а се шушка дека неговото име е високо на таа листа.

3. Вмешан е во директен криминален октопод, односно предмет познат како ” ПАЈАЖИНА ”, каде се работи за перење на ОГРОМНИ суми на пари, сомнителни трансакции на средства од една источна европска држава, со цел спречување на членството на Македонија во НАТО и ЕУ.

4. СИНИША е главниот иницијатор да се спречи АБОЛИЦИЈА за ОСУДЕНИТЕ за 27 Април, а со цел елиминирање на одредени партиски структури, за кои тој смета дека е подобро да се во ЗАТВОР, отколку влијателни во ВМРО.

5. Главен координатор и основач на анти НАТО кампањата ”БОЈКОТИРАМ ”, финансирана со пари од истата источна држава, а со која СИНИША почнува агресивна твитер/фејсбук кампања против стратешките интереси на Македонија.

6. Успева да воспостави контрола врз новинарски перјаници и сајтови финансирани од центри кои работат против ПРОГРЕСИВНИТЕ СИЛИ и ДРЖАВНИ ИНТЕРЕСИ на Македонија. Па случајно екипата околу него во медиумскиот дел е составена од платеници како Миленко, Нонковиќ, Љупче Златев, измамници како Палчо или русофилски портали како Инфомакс, сопственост на Наталија, некогашната швалерка на братот/сестра Љубе.

За да му ја освежиме меморијата на џандарот СИНИША, ќе го потсетиме на следниве ФРАПАНТНИ ДЕТАЛИ :

Имаме релевантни информации од кои наскоро јавноста ќе биде згрозена, а тоа е дека од соседни безбедносни служби постои ЕВИДЕНТИРАН ВИДЕО ЗАПИС од оддржана средба во КОСОВО, на која се гледа СИНИША, во друштво со еден од УБИЕНИТЕ водачи на групата од ДИВО НАСЕЉЕ.

Индикативно е што средбата се случила непосредно пред нападот на караулата ГОШИНЦЕ и настаните од ДИВО НАСЕЉЕ.

Ќе има многу што да одговори СИНИША пред судовите во Македонија, меѓу кои и за оваа СНИМКА.

Да го потсетиме дека сите негови секојдневни средби и комуникации со сомнителни и КРИМИНАЛНИ структури во Скопје, ќе му се удрат од глава. Оти, птиците најубаво пеат наутро 😀

Пред околу еден месец, СИНИША лажно пријавува во полиција дека наводно, при возење велосипед на Водно, си ја загубил ташничката во која му бил службениот телефон, марка АЈФОН.

Како СИНИША после 10 години работење, токму сега си го загубил службениот телефон, кој требал да го врати на државата бидејќи е ИЗБРКАН и од Агенцијата за Разузнавање ?!

Какви информации крие СИНИША во неговиот мобилен телефон кој МИСТЕРИОЗНО исчезнал ?

СИНИША на овие прашања, за брзо ќе си даде одговори, а до тогаш му посакуваме успешна режисерска кариера во филмот наречен ”Разузнавачот од Тажево ”

П.С. Сакал СИНИША или не, ПРОГРЕСИВНИТЕ СИЛИ, секогаш на крајот ПОБЕДУВААТ