Најстудена температура утрово е измерена во Берово, минус еден степен. Во Виница со 10 степени, изутринава било најтопло, покажуваат податоците од УХМР.

– Во Берово измерена е температура од минус еден степен, два во Битола, четири Скопје – Петровец, Тетово, Лазарополе, Струмица, пет во Прилеп, Демир Капија, шест во Маврови Анови, Крива Паланка, Велес, Кавадарци, Гевгелија, Попова Шапка, седум во Скопје – Зајчев Рид, Куманово, Охрид, Претор, Штип, девет во Крушево, а 10 степени се измерени во Виница, соопшти УХМР.