Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (08.02.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 187 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 29 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, 12 санкции за користење мобилен телефон при возење, седум мерки за некористење сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.