Вечерва (23.3.2018 г.) од 22:30 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат-М – интервју со Радмила Шекеринска за:

-посетата на Коѕиас и преговорите за името;

-влијанијата на Русија;

-законот за јазици;

-тезите дека Ахмети работи за Груевски;

-случајот Алмир и оставката на министерот за правда;

-истрагата на СЈО против Ахмети;

-„Саботажа“