Поранешната членка на Spice Girls, модна дизајнерка Викторија Бекам (46) на својот Instagram често постира приватни слики но и детали за нејзиниот живот. Овој пат во карантин заедно со својот сопруг Дејвид Бекам му го честитаа роденденот на нејзиниот татко преку видео порака.

„Среќен роденден мил тато со твојата најоммилена песна. Одвај чекам заедно да прославиме после какрантинот. За мене си најдобар татко, дедо, маж и пријател.Сите многу те сакаме“ – објавила таа.

На своите фанови им покажа како изгледаат и подготовките при изработување на моделите но и фотографија од своето детство.

„Судено ми било да сум модна креаторка. Припремите се во тек следува нешто ново“.

Нејзиното модно кралство започна да го гради пред 12 години низ кои имало и години со финансиски губитоци но за среќа тука бил сопругот да и помогне. Неодамна таа се најде во незгодно која јавноста ја осуди, со оглед дека се проценува дека нејзината вредност е 335 милиони фунти, дека побарала од државата помош за да ги исплати платите на свооите вработени за време на корона вирусот. Вработените ги пратила на годишен одмор, под покровителсво на државните мерки за помош.