Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, на социјалните мрежи објави дека е позитивен на Ковид-19.

„Денеска добив позитивен ковид-тест, во моментот сум стабилен со благи симптоми и се надевам дека со лесно ќе помине“, наведува Битиќи во објавата, во чиј прилог ги има додадено и назнаките #НосиМаска, #ДржиДистанца и #НеСеГрупирај.