Во центарот на Скопје, во близина на хотелот „Холидеј ин“, изгореа три трафики во пожар, кој според првичните информации избувнал синоќа околу 4 часот по полноќ.

Причините за пожарот сè уште не се познати, а материјалната штета допрва ќе се утврдува.

Утрово на местото на настанот можеше да се забележи како се расчистува локацијата каде синоќа избувнал пожарот