Полицискиот час би требало да трае од сабота од 19 часот, до вторник до 05 часот наутро, е предлогот којшто Комисијата за заразни болестиќе го упати до Владата за претстојниот празничен викенд, потврдија за Плусинфо од Комисија.

Денес Владата ќе решава за предлогот за продолжување на полицискиот час. .