Иднината на Нејмар повторно е главна тема, а најновите информации говорат дека и Манчестер Јунајтед се вклучил во трката за неговиот потпис.

Најсапиот фудбалер во историјата се поврзува со заминување од ПСЖ после само една година откако „светците“ за него платија рекордни 222 милиони, а како главен кандидат за неговиот потпис се споменува Реал Мадрид.

Меѓутоа, „Диарио Гол“ тврди дека менаџерот на „црвените ѓаволи“ Жозе Мурињо го сака Нејмар во својот тим и направил план како да го донесе Бразилецот на „Олд Трафорд“.

„Специјалниот“ е подготвен да издвои за Нејмар вкупно 300 милиони евра, а покрај пари е спремен во Париз да го испрати и Пол Погба, кој во последно време не игра на посакуваното ниво.

Наводно Јунајтед наводно е подготвен да му понуди на Нејмар годишна плата од 35 милиони евра, а помош при трансферот ќе има и од спонзорите.

Погба, кој е проценет на околу 100 милиони евра, би можел да биде „мамка“ за ПСЖ да ја прифати понудата на Јунајтед, особено поради фактот што самиот Нејмар инсистира да го напушти Париз.