Специјалното јавно обвинителство (СЈО) утрово влезе во фирмите на бизнисменот Орце Камчев, но и во форми на други лица, потврдуваат од СЈО.

Детали околу тоа што истражуваат обвинителите на СЈО во компаниите се очекуваат во текот на денот.

Бизнисменот Орце Камчев во август 2016 година беше повикан во обвинителството, но ниту тогаш не соопштија дали бил на распит во својство на сведок или на осомничен.