Десетгодишно дете од Гостивар вчера е пријавено за исчезнато од страна на неговата мајка.

Како што соопшти МВР, вчера во 21:30 часот во Полициска станица Гостивар, А.Д. (36) пријавила дека истиот ден околу 11:00 часот од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот десетгодишен син.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на детето.