Лукаревска: На 8 мај гласајте за силен СДСМ, сега е најважно да не се...

“Ветувањата ги остваруваме, oвде од Македонска Каменица започнавме уште на почетокот на мандатот и веќе во 2018 година Владата на СДСМ обезбеди бенефициран стаж...

Адеми: Албанската опозиција организира завршен митинг во исто време, на исто место со Европскиот...

„Со длабоко жалење, Европскиот фронт и штабот на Европскиот фронт ја изразуваат својата загриженост и разочарување поради ненадејната одлука на албанската опозиција да организираат...

Груевски за Ковачевски: Човекот како тотално да се одлепил од реалноста!

Екс премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на неговиот фејсбук профил ги искоментира изјавите на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски посветени токму на...

Лукаревска: СДСМ има луѓе кои никогаш нема да отстапат од социјалдемократските вредности за слобода,...

“Денеска е 27 април, точно седум години од “крвавиот четврток” во македонското собрание. Слободата и демократијата што ја имаме и живееме во изминатите седум...

Маричиќ: Со СДСМ останува и се проширува евтината тарифа на струјата и во следните...

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ и кандидат за пратеник на Коалицијата за европска иднина, Бојан Маричиќ, пред граѓаните на општина Аеродром и на...

Димитриевски до Мицкоски :Национално единство понудивме и ние

Кандидатот за претседател на ЗНАМ и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски утрово во интервју за Радио Лидер, зборуваше за понудата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Почитувани Ѓорчевци, нашиот градоначалник е милионер!

"Александар Стојкоски поседува 4 стана, 2 деловни простори, куќа и плац... Многу е интересно што целиот имот го има стекнато додека неговата партија е на...

Шо е чудно што не се сеќава на Стево Пендаровски?

Во обид да го омаловажи Стево Пендаровски, госпоѓата Гордана Силјановска-Давкова рече дека актуелниот претседател на државата и кандидат за нов мандат „не го помнела...

Казнети 137 возачи во Скопје: 43 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (11.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 АПРИЛ

Овен Денот ќе ви биде обележан со тензични ситуации кои ќе ви предизвикаат голем стрес. Сведете ја нетрпеливоста на минимум за да избегнете поголеми невољи,...

Препорачано

Актуелно