asd

Нови Сад најави дека Егзит ќе се одржи ова лето

Градоначалникот на Нови Сад, Милош Вучевиќ, потврди дека оваа година ќе биде можно да се одржи фестивалот Егзит, што, според организаторите, би било симбол...

Volkswagen ID.4 е Светски Автомобил на годината!

„World Car of the Year 2021“ е Volkswagen: Новиот и целосно електричен ID.4 преовлада над силната меѓународна конкуренција на интернационалните „World Car Awards“- наградите...

Албанија од утре воведува двонеделен карантин за сите кои доаѓаат од С Македонија и...

Албанија од утре воведува двонеделен карантин за сите кои влегуваат на нејзина територија од Северна Македонија и од Грција. Одлука за тоа денеска донесе Комитетот...

Пентагон: Сликите од „неидентификуваните воздушни феномени“ се реални

Американско министерство за одбрана, односно Пентагон, денес потврди дека сликите и видеото кои излегле во 2019тата година од таканаречените „неидентификувани воздушни феномени“ се легитимни....

Истражување: За физички неактивните, веројатноста да починат од Ковид-19 е поголема

Меѓу луѓето што барем еднаш биле болни од Ковид-19, претходната физичка неактивност е поврзана со многу потешки симптоми и поголема опасност од смрт, покажува...

На Јутуб осамнаа нови снимени разговори: Во ниту еден дел од разговорите не се...

Денес на Јутуб каналот на извесен "Добар човек" осамнаа нови снимени разговори. Од првите две објавени објавени снимки јасно може да се слушне дека ВМРО-ДПМНЕ...

Ексклузивно: Затвореничко писмо на Боки 13 во кое демантира поврзаност на Зоран Заев со...

Денешната пресуда за случајот "Рекет" беше повод за ВМРО-ДПМНЕ да го обвини лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека има поврзаност со случајот. Оваа прес конференција...

Луѓето со крвна група А се под поголем ризик од Ковид-19

Германски и норвешки лекари ги потврдија претпоставките на своите кинески колеги дека крвната група има одлучувачка улога во развојот на заболувањата од новиот коронавирус. Кинески...

Солистички концерт на Антониа Гиговска

Солистички концерт на Антониа Гиговска под покровителство на Општина Гази Баба, поддржано од Винарија Тиквеш и Кожувчанка:

СЗО предупредува дека е можно ковид-19 никогаш да не исчезне

Светската здравствена организација (СЗО) предупредува дека ковид-19 можно е никогаш да не исчезне. За време на прес-конференцијата во Женева, извршниот директор на програмата за...

Препорачано

Актуелно