Зошто се јавува болка во рака после вакцинација?

Болката во раката е типична нуспојава по вакцина против Ковид-19 и може да има чудни и збунувачки форми. Додека некои луѓе чувствуваат само болка, други...

После 17 години, повторно заедно: Нови фотки од Џенифер Лопез и Бен Афлек ја...

Откако ја раскина свршувачката со поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез (45), пејачката Џенифер Лопез (51) поминува време со нејзиниот поранешен свршеник, актерот Бен Афлек...

Пејачката Туна објави емотивни фотографии од доаѓањето на свет на синот Зен

Популарната Туна Сејди стана мајка по вторпат, на машко бебе, кое го доби името Зен. Моментите од нејзиното породување таа ги сподели на Инстаграм...

Заврши љубовната приказна на Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ ја прекинаа љубовната врска која траеше 24 години, пишува Стори.хр. Дека двојката во последните месеци не живее на иста адреса,...

Тргнуваме во следна фаза на животот, вели ќерката на Гејтс по разводот

По веста за разводот на Мелинда и Бил Гејтс, се огласи и нивната најстара ќерка Џенифер (25). Таа на Инстаграм се заблагодари за сите...

Велјасабота е – ден меѓу смртта и воскресението

Сабота, значи покој. Велјасабота е ден на покојот, ден на покојникот, ден на најголемиот покој и на најголемиот покојник. Велјасабота е денот меѓу смртта и...

Бритни доби дозвола да се обрати во судот – Закажано рочиште

Судот проценил дека пејачката Бритни Спирс е спремна во сопствено име да зборува пред судот. Нејзиниот адвокат Самуел Ингхам рекол дека Бритни го замолила...

Ким Кардашијан во врска со репортер од СНН­?

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан има нова љубов. Во јавноста кружат трачеви дека 40- годишната Ким која е во процес на развод од својот сопруг...

Џастин Бибер повторно ја налути јавноста: Зошто белите луѓе не треба да носат суканици?

Новата фризура на Бибер предизвика разни коментари... Иако работеше вредно за да стане една од најголемите и најуспешните ѕвезди на денешницата, уште од почетокот на...

Чека 72 години: Што ќе се случи кога принцот Чарлс ќе стане крал?

Како што предвидуваат и коментираат експерти за кралското семејство, принцот Чарлс веројатно ќе им ги одземе на Меган и Хари сите предности и привилегии...

Актуелно