Пунктовите за фотографирање и издавање на лични документи во Скопје утре и задутре ќе...

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните кои утре и задутре (29 и 30.11.2023) имаат закажано термини за фотографирање и замена на лични документи...

Украдени 552 килограми марихуана од фабрика во тетовско Чегране

МВР информира дека синоќа околу 23:00 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека во фабрика за марихуана за медицински цели во атар на с....

Лавров најави доаѓање во Скопје ако Бугарија го отвори воздушниот простор за руски авиони

Очигледно Бугарија ѝ ветила на Македонија дека ќе го отвори нејзиниот воздушен простор. Ако тоа се случи, тогаш ќе бидеме таму, рече Лавров. Рускиот министер...

Ковачевски: Го подобруваме имиџот на Република Северна Македонија како земја со поволен деловен амбиент

Премиерот Димитар Ковачевски денеска оствари средба со новиот претставник на Европската банка за обнова и развој во Република Северна Македонија, Фатих Туркменоглу. "Европската банка за...

Кузеска: Вредностите на коалиција меѓу ДПМНЕ и Левица се против НАТО и против ЕУ

На повидок е антиевропската коалиција на ДПМНЕ и Левица. Во едно интервју Мицкоски јавно кажа дека е за коалиција со Левица додека за вредностите...

Над 50 илјади граѓани примиле вакцина против сезонски грип

Министерството за здравство информира дека над 50 илјади граѓани примиле вакцина против сезонски грип, а 59 илјади граѓани досега аплицирале за бесплатна вакцинација. Во центрите...

Кацарска: Северна Македонија е подготвена за влез во ЕУ од аспект на уставното право

Претседатеката на Уставниот суд, Добрила Кацарска, во интервју за телевизијата Нова во Софија зборуваше за подготвеноста на Република Северна Македонија да стане дел од...

Исчезна девојка од Скопје, да помогнеме да ја најдеме!

Зорица Ѓорчевска пред малку на својот ФБ профил објави апел за поради исчезнувањето на нејзината ќерка. "Утрово во 07:20 часот, мојата ќерка Вања Ѓорчевска излезе...

Груби: Ниту Албанците може да владеат сами ниту Македонците може да владеат сами

Кога граѓаните ќе носат одлука на изборите ќе треба да ги потсетиме на околностите со кои се соочуваше оваа влада, вели вицепремиерот во Владата...

Мурал на доајенот Џамбазов во Дебар Маало

Со цел да го збогати визуелниот изглед на објектите, Општина Центар изработува мурали и графити на одредени локации во општината. Од вчера муралот на...

Препорачано

Актуелно